Jste příznivci sportu? Milujete pohled na krajinu z vrcholků hor? Zrychluje se vám tep jen s vyslovením slova adrenalin? Chcete si vychutnat dokonalou relaxaci a dozvědět se něco nového? Seznamte se s našimi tipy na výlet, které vám zpříjemní pobyt.

Zábava i adrenalin v areálu Kraličák, v místě ubytování

Adrenalin park Kraličák
Foto: mujkralicak.cz

Letní areál Kraličák je moderním rodinným střediskem, které nabízí aktivní odpočinek v samotném srdci nedotčené přírody. Na co se můžete těšit? Téměř na jakoukoliv outdoorovou aktivitu, která vás právě v tuto chvíli napadla. Areál nabízí prostor pro turistiku díky desítkám kilometrů turistických stezek i cyklistických cest. Ničím nerušenou relaxaci si můžete vychutnat při rybaření na rybníce Újezd i při procházce naučnou stezkou. Připadá vám nejhezčí pohled na krajinu z koňského hřbetu? Využijte vyjížďky na koních pro děti i dospělé.

Více informací na www -> leto.mujkralicak.cz

Dejte zelenou adrenalinovým zážitkům

Pro milovníky adrenalinu je nachystaná řada aktivit, mezi něž patří možnost zapůjčení terénních horských čtyřkolek, koloběžek, paddleboarding na rybníce Úžas nebo umělá lezecká stěna Kraličák. Sami zjistíte, že je areál dokonalým místem pro vaši dovolenou.

Dotek historie v ruční papírně Velké Losiny

Foto: rucnipapirna.cz

Tradice výroby ručního papíru ve Velkých Losinách sahá až do 16. století, kdy byla založena panstvím moravského rodu pánů ze Žerotína.

Bohatá historie na vás dýchne při prohlídce muzea ručního papíru, kterou je možné zarezervovat také on-line.

Vybrat si můžete ze dvou prohlídkových okruhů.

První okruh vás seznámí s detailním výrobním postupem ručního papíru, druhý okruh nabízí netradiční pohled do části technického zázemí papírny.

Více informací na www -> rucnipapirna.cz

 

Odneste si ruční papír

Od roku 2006 je papírna sídlem společnosti Ruční papírna Velké Losiny, ve které se ruční papír stále vyrábí tradičním postupem z bavlny a lnu. Odnést si tak z návštěvy můžete nezaměnitelné výrobky z ručního papíru.

Relaxace v termálních lázních Velké Losiny, 25 km

Foto: lazne-losiny.cz

Zahrnuje vaše představa dokonalé dovolené léčivou termální vodu s teplotou 33°C? Pak by vaší pozornosti neměly uniknout termální lázně Velké Losiny, které jsou od ubytování vzdálené pouhých 25 km. Unikátní moderní termální park je spojením odpočinku i regenerace. Léčivá termální voda se postará o to, abyste se po pobytu v lázních cítili jako znovuzrození.

Termální bazény i odborné masáže

Ne nadarmo se lázně nazývají hřejivým srdcem Jeseníků. Svěřte se do jejich hřejivé náruče a relaxujte v jednom z devíti vnitřních i venkovních termálních bazénů nebo si dopřejte relaxaci v podobě odborné masáže a návštěvy sauny.

Více informací na www -> lazne-losiny.cz

Zajímavá exkurze přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, 28 km

Dlouhé Stráně
Foto: dlouhe-strane.cz

Dokážete si představit, jaký je pohled na vodní elektrárnu s rozlohou ve velikosti 15 fotbalových hřišť? Že ne? Přesvědčte se na vlastní oči díky exkurzi přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, která každý den přečerpá neuvěřitelných 2,6 milionů m3 vody.

Vybrat si můžete mezi exkurzí s výjezdem k dolní nádrži a exkurzí s výjezdem k horní nádrži, která trvá o hodinu déle.

Více informací na www -> dlouhe-strane.cz

Nejdelší jízda na koloběžce

Z nezapomenutelné exkurze se nemusíte vracet autobusem ani pešky díky možnosti zapůjčení koloběžky. Užijte si nevšední zážitek díky nejdelšímu sjezdu na koloběžkách v České republice. Délka trasy přesahuje 17 kilometrů.

Dokonalý výhled po okolí na Stezce v oblacích, 25 km

Stezka v oblacích
Foto: dolnimorava.cz

Kolikrát se dostanete nad vrcholky stromů? Díky Stezce v oblacích, která přináší úchvatné výhledy na Kralický Sněžník, hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch, Krkonoše i údolí řeky Moravy, se vám to podaří. Kromě dechberoucích pohledů se můžete dozvědět i zajímavé informace díky 12 informačním tabulím a pocítit nárůst adrenalinu na vlastní kůži na jedné z adrenalinových atrakcí.

Neuvěřitelná čísla

O tom, že je stavba Stezky v oblacích výjimečným projektem se přesvědčíte už z dálky, na Stezku se spotřebovalo 380 tun oceli a 300 m2 modřínového lepeného lamelového dřeva a 250 m2 hoblovaných hranolů. Další čísla? S těmi už vás Stezka seznámí osobně.

Více informací na www -> dolnimorava.cz

Výšlap na Praděd, nejvyšší horu Moravy, 65 km

Foto: Karel Beneš

Pokud rádi zdoláváte vrcholy, nadchne vás možnost výšlapu na Praděd, který je nejvyšší horou Moravy s výškou 1492 metrů nad mořem. Praděd byl vyhledávaným turistickým místem již od 2. poloviny 20. století a je významnou křižovatkou cyklistických i turistických tras. Vrchol Pradědu i jeho okolí je vyhlášeno národní přírodní rezervací Praděd.

Rozhledna na Pradědu

Historie rozhledny na hoře Praděd sahá až do roku 1881, stavba věže však byla nakonec schválená až o více než dvacet let později, v roce 1903. Původní rozhlednu v novogotickém stylu nahradila stávající rozhledna s výškou 145,5 metrů a prosklenou kruhovou vyhlídkou na okolí ve výšce 80 metrů.